Články

Vystúpil som z KDH

  |  14.október 2013

Pred dvomi rokmi som verejne oznámil, že sa chcem uchádzať o post prezidenta SR. Opakovane som to oznámil aj orgánom KDH. Medzičasom podporilo moju kandidatúru takmer 25 000 občanov. Chcem kandidovať ako občiansky kandidát.

Naša krajina je vnútorne rozdelená a toto rozdelenie ju oslabuje. Slovensko má byť silné a spravodlivé. Preto chcem Slovensko spájať, nie rozdeľovať.

Bol som zakladateľom a členom Kresťanskodemokratického hnutia. Dnes som z hnutia vystúpil. Rada KDH bude zajtra voliť kandidáta KDH na funkciu prezidenta a chcem jej ponechať voľné ruky. Jedna politická strana nemôže mať dvoch kandidátov. Nebolo by to poctivé. Prezident musí dbať na to, aby mal poctivé vzťahy so všetkými.

Bolo mojou povinnosťou nájsť riešenie, ktoré bude zohľadňovať môj záväzok voči občanom, ktorí podpísali podporu mojej kandidatúry a zároveň pomôže udržať poctivé vzťahy so všetkými.

Týmto riešením je môj odchod z Kresťanskodemokratického hnutia. Chcem zdôrazniť, že na roky strávené v KDH budem spomínať rád.

ČLÁNKY
Anketa

Zaujala Vás táto osobná stránka ?